Трансформатор FS48-125-C2 Трансформатор FS48-125-C2
FS48-125-C2
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
трансформаторы
Технические характеристики
Трансформатор FS48-125-C2
Полное название: FS48-125-C2.
Технические характеристики:
Center Tap: No
Current - Output (Max): Parallel 250mA, Series 125mA
ECCN: EAR99
Height - Seated (Max): 33.32mm
HTSUS: 8504.31.4035
Moisture Sensitivity Level (MSL): Not Applicable
Mounting Type: Through Hole
Package: Tube
Power - Max: 6VA
Primary Winding(s): Dual
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Secondary Winding(s): Dual
Series: Split Packв„ў, Class 2/3, FS ->
Size / Dimension: 41.28mm L x 33.32mm W
Termination Style: PC Pin
Type: Laminated Core
Voltage - Isolation: 4200Vrms
Voltage - Primary: 115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load): Parallel 24V, Series 48V