Диод ESDA5V3LY Диод ESDA5V3LY
4.9 63
ESDA5V3LY
диоды
Диод  ESDA5V3LY  фотография 1.
Технические характеристики
Диод ESDA5V3LY
Полное название: ESDA5V3LY.
Технические характеристики:
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Peak Pulse : 300W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : Automotive, AEC-Q101, ESDAY, TRANSILв„ў ->
Supplier Device Package : SOT-23-3
Type : Zener
Unidirectional Channels : 2
Voltage - Breakdown (Min) : 5.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 19V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 3V
Breakdown Voltage : 5.3V
Peak Pulse Current : 25A (8/20us)