Микроконтроллер DSPIC33EP16GS202-I/SO Микроконтроллер DSPIC33EP16GS202-I/SO
DSPIC33EP16GS202-I/SO, Микроконтроллер dsPIC33EP 16-Бит 16KB FLASH [SOIC-28]
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
микросхемы
Микроконтроллер DSPIC33EP16GS202-I/SO фотография.
Технические характеристики
Технические характеристики:
Maximum Operating Temperature: +85 °C
ADC Resolution: 12bit
Number of ADC Units: 1
Number of UART Channels: 1
Instruction Set Architecture: Гарвардская архитектура
ADCs: 1 (12 x 12 bit)
Package Type: SOIC
Mounting Type: Поверхностный монтаж
Data Bus Width: 16бит
Number of PCI Channels: 0
Width: 10.3мм
Number of PWM Units: 3 x 2
Высота: 2.35мм
Number of USART Channels: 0
Dimensions: 17.9 x 10.3 x 2.35mm
Number of Ethernet Channels: 0
Timer Resolution: 16 bit, 32 bit
Number of LIN Channels: 0
Program Memory Type: Флэш-память
Program Memory Size: 16 kB
Length: 17.9мм
Brand: Microchip
ADC Channels: 12
Minimum Operating Temperature: -40 °C
USB Channels: 0
RAM Size: 2 kB
Timers: 1 x 16 bit, 2 x 32 bit
Number of CAN Channels: 0
Pin Count: 28
Number of Timers: 3
Number of I2C Channels: 1
Number of SPI Channels: 1
Maximum Frequency: 120МГц
Typical Operating Supply Voltage: 3.3 V