Транзистор DSC5002S0L Транзистор DSC5002S0L
DSC5002S0L
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор DSC5002S0L
Полное название: DSC5002S0L.
Технические характеристики:
Base Product Number : DSC5002 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 170 @ 150mA, 10V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 160MHz
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : SC-85
Power - Max : 150mW
RoHS Status : RoHS Compliant
Supplier Device Package : SMini3-F2-B
Transistor Type : NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 600mV @ 30mA, 300mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50V
Основные характеристики транзистора DSC5002S0L : DSC5002S0LDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - SingleБиполярный (BJT) транзистор NPN 50V 500mA 160MHz 150mW Surface Mount SMini3-F2-B