Транзистор DME50C010R Транзистор DME50C010R
DME50C010R
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор DME50C010R
Полное название: DME50C010R.
Технические характеристики:
Base Product Number : DME50 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 100mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 100ВµA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 210 @ 2mA, 10V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 150MHz
HTSUS : 8541.21.0095
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : 6-SMD (5 Leads), Flat Lead
Power - Max : 150mW
RoHS Status : RoHS Compliant
Supplier Device Package : SMini5-F3-B
Transistor Type : NPN, PNP Complementary Darlington
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие транзисторы и похожие приборы.
Основные характеристики транзистора DME50C010R : DME50C010RDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysМассив биполярных (BJT) транзисторов NPN, PNP, дополнительный Дарлингтон 50 В 100 мА 150 МГц 150 мВт поверхностный монтаж SMini5-F3-B