Транзистор DME20B010R Транзистор DME20B010R
DME20B010R
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор DME20B010R
Полное название: DME20B010R.
Технические характеристики:
Base Product Number : DME20 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 100mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 100ВµA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 210 @ 2mA, 10V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 150MHz
HTSUS : 8541.21.0095
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : SC-74A, SOT-753
Power - Max : 300mW
RoHS Status : RoHS Compliant
Supplier Device Package : Mini5-G3-B
Transistor Type : NPN, PNP Complementary Darlington
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50V
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию транзисторы , а также много подобного оборудования.
Основные характеристики транзистора DME20B010R : DME20B010RDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysМассив биполярных (BJT) транзисторов NPN, PNP, дополнительный Дарлингтон 50 В 100 мА 150 МГц 300 мВт Поверхностный монтаж Mini5-G3-B