Диод DFLU1200-7 Диод DFLU1200-7
4.9 63
DFLU1200-7
диоды
Диод  DFLU1200-7  фотография.
Технические характеристики
Диод DFLU1200-7
Полное название: DFLU1200-7.
Технические характеристики:
Base Product Number : DFLU1200 ->
Capacitance @ Vr, F : 27pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io) : 1A
Current - Reverse Leakage @ Vr : 5ВµA @ 200V
Diode Type : Standard
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : -65В°C ~ 150В°C
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : POWERDIВ®123
REACH Status : REACH Affected
Reverse Recovery Time (trr) : 25ns
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Speed : Fast Recovery = 200mA (Io)
Supplier Device Package : PowerDIв„ў 123
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 200V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 980mV @ 1A
If - Forward Current : 1A
Peak Reverse Voltage : 200V
Vf - Forward Voltage : 980mV @ 1A
Вес, г : 0.04
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные диоды и похожее оборудование.
Основные характеристики диода DFLU1200-7 : DFLU1200-7 Диоды и тиристоры / Выпрямительные и импульсные Диоды / Одиночные Диоды Корпус: PowerDI[тм] 123, инфо: Диод общего применения 200В 1A POWERDI123Diode Standard 200V 1A Surface Mount PowerDIв„ў 123