Микросхема CD74HCT125MT Микросхема CD74HCT125MT
CD74HCT125MT
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема CD74HCT125MT
Полное название: CD74HCT125MT.
Технические характеристики:
Base Product Number: 74HCT125 ->
Current - Output High, Low: 6mA, 6mA
ECCN: EAR99
HTSUS: 8542.39.0001
Logic Type: Buffer, Non-Inverting
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits per Element: 1
Number of Elements: 4
Operating Temperature: -55В°C ~ 125В°C (TA)
Output Type: 3-State
Package: Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case: 14-SOIC (0.154"", 3.90mm Width)
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Series: 74HCT ->
Supplier Device Package: 14-SOIC
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V