Симистор BTA316-800E,127 Симистор BTA316-800E,127
BTA316-800E.127, Симистор, 800В, 16А, 10мА, Упаковка туба, THT, TO220AB
тиристоры, триаки
Симистор BTA316-800E,127 фотография 1.
Технические характеристики
Симистор BTA316-800E,127
Технические характеристики:
Base Product Number : BTA316 ->
Configuration : Single
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) : 10mA
Current - Hold (Ih) (Max) : 15mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 140A, 150A
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 16A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.30.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : 125В°C (TJ)
Package : Tube
Package / Case : TO-220-3
RoHS Status : RoHS Compliant
Supplier Device Package : TO-220AB
Triac Type : Logic - Sensitive Gate
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) : 1.5V
Voltage - Off State : 800V
Вес, г : 2.07
На сайте zapadpribor.com также представлены другие симисторы и похожие изделия.
Основные характеристики симистора BTA316-800E,127 : BTA316-800E.127, Симистор, 800В, 16А, 10мА, Упаковка туба, THT, TO220ABПолупроводники/ СимисторыTRIAC Logic - Чувствительный вентиль 800V 16A сквозное отверстие TO-220AB