Симистор BT139X-600G.127 Симистор BT139X-600G.127
BT139X-600G.127, Симистор 600В 16А 50/100мА THT sensitive gate 4Q [SOT-186A]
тиристоры, триаки
Симистор BT139X-600G.127 фотография.
Технические характеристики
Симистор BT139X-600G.127
Технические характеристики:
Brand : WeEn Semiconductors
Factory Pack Quantity : 1000
Gate Trigger Current - Igt : 22 mA
Gate Trigger Voltage - Vgt : 0.7 V
Holding Current Ih Max : 60 mA
Manufacturer : WeEn Semiconductors
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Mounting Style : Through Hole
Non Repetitive On-State Current : 170 A
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 0.1 mA
On-State RMS Current - It RMS : 16 A
On-State Voltage : 1.2 V
Package / Case : TO-220F-3
Part # Aliases : 934039930127 BT139X-600G
Product Category : Triacs
Product Type : Triacs
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM : 600 V