Фильтр BLM21AG471SN1D Фильтр BLM21AG471SN1D
BLM21AG471SN1D
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
резонаторы, фильтры
Технические характеристики
Фильтр BLM21AG471SN1D
Технические характеристики:
Length : 2мм
Depth : 1.25мм
Package Type : 0805 (2012M)
Brand : Murata
Dimensions : 2 x 1.25 x 0.85mm
Impedance at 100 MHz : 470Ом
Maximum DC Resistance : 180mΩ
Series : BLM21AG
Application : EMI Suppression Filter, General Use
Height : 0.85mm
Current Rating : 700mA
Type : Chip Ferrite Bead
Material : Ferrite
EU RoHS : Compliant
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8543.70.60.00
Test Frequency (Hz) : 100M
Impedance (Ohm) : 470
Maximum DC Current (A) : 0.7
Tolerance : 25%
Maximum DC Resistance (Ohm) : 0.18
Minimum Operating Temperature (°C) : -55
Maximum Operating Temperature (°C) : 125
Product Length (mm) : 2.2
Mounting : Surface Mount
Case Size : 0805
Packaging : Tape and Reel
Product Depth (mm) : 1.45
Product Height (mm) : 1.05
Base Product Number : BLM21AG ->
Current Rating (Max) : 700mA
DC Resistance (DCR) (Max) : 190mOhm
ECCN : EAR99
Height (Max) : 0.041"" (1.05mm)
HTSUS : 8548.90.0100
Impedance @ Frequency : 470 Ohms @ 100MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Number of Lines : 1
Operating Temperature : -55В°C ~ 125В°C
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : 0805 (2012 Metric)
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Size / Dimension : 0.079"" L x 0.049"" W (2.00mm x 1.25mm)
Высота: : 0.85 mm
Длина: : 2 mm
Допустимое отклонение: : 25 %
Импеданс: : 470 Ohms
Категория продукта: : Ферритовые фильтры
Максимальная рабочая температура: : + 125 C
Максимальное сопротивление постоянному току: : 250 mOhms
Максимальный постоянный ток: : 700 mA
Минимальная рабочая температура: : - 55 C
Подкатегория: : Ferrites
Продукт: : Ferrite Chip Beads
Производитель: : Murata
Серия: : BLM21_xN
Тестовая частота: : 100 MHz
Тип выводов: : SMD/SMT
Тип продукта: : Ferrite Beads
Тип: : Chip Ferrite Bead Single Type
Торговая марка: : Murata Electronics
Упаковка / блок: : 0805 (2012 metric)
Ширина: : 1.25 mm
Impedance : 470О© @ 100MHz
Maximum DC Current : 700mA
Импеданс при 100 МГц : 470Ом
Максимальное сопротивление пост. тока : 250мОм
Материал : Феррит
Номинальный ток : 200mA