Диод AK15-190C Диод AK15-190C
4.9 63
AK15-190C
диоды
Диод  AK15-190C  фотография.
Технические характеристики
Диод AK15-190C
Полное название: AK15-190C.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Bidirectional Channels : 1
Capacitance @ Frequency : 3700pF @ 10kHz (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 15000A (15kA) (8/20Вµs)
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55В°C ~ 125В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Power Line Protection : No
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : AK15 ->
Supplier Device Package : Axial
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 200V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 290V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 190V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды и похожие изделия.
 AK15-190C - Диод - фотография.
Основные характеристики диода AK15-190C : AK15-190CCircuit Protection/ TVS - Diodes290V Clamp 15000A (15kA) (8/20Вµs) Ipp Tvs Diode Through Hole Axial