Диод AK10-015C-Y Диод AK10-015C-Y
4.9 63
AK10-015C-Y
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод  AK10-015C-Y  фотография.
Технические характеристики
Диод AK10-015C-Y
Полное название: AK10-015C-Y.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Bidirectional Channels : 1
Capacitance @ Frequency : 12000pF @ 10kHz
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 10000A (10kA) (8/20Вµs)
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55В°C ~ 125В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Power Line Protection : No
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : AK10-Y ->
Supplier Device Package : Axial
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 28V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 15V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды и похожие приборы.
Основные характеристики диода AK10-015C-Y : AK10-015C-YCircuit Protection/ TVS - Diodes28V Clamp 10000A (10kA) (8/20Вµs) Ipp Tvs Diode Through Hole Axial