Стабилизатор ADP2370ACPZ-3.3-R7 Стабилизатор ADP2370ACPZ-3.3-R7
ADP2370ACPZ-3.3-R7, Понижающий импульсный стабилизатор с малым потребляемым током, 3.3В, 0.8А, 1.2МГц [LFCSP_WD-8]
микросхемы
Стабилизатор ADP2370ACPZ-3.3-R7 фотография 1.
Технические характеристики
Стабилизатор ADP2370ACPZ-3.3-R7
Технические характеристики:
EU RoHS: Compliant
ECCN (US): EAR99
Part Status: Active
HTS: 8542.39.00.01
Type: Synchronous Step Down
Output Type: Fixed
Switching Frequency (kHz): 1000 to 1400
Switching Regulator: Yes
Number of Outputs: 1
Output Voltage (V): 3.3
Maximum Output Current (A): 0.8(Min)
Minimum Input Voltage (V): 3.2
Maximum Input Voltage (V): 15
Operating Supply Voltage (V): 3.2 to 15
Typical Quiescent Current (uA): 725
Line Regulation: 0.125%/A(Typ)
Load Regulation: 0.01%/V(Typ)
Efficiency (%): 92(Typ)
Minimum Operating Temperature (°C): -40
Maximum Operating Temperature (°C): 125
Packaging: Tape and Reel
Pin Count: 8
Supplier Package: LFCSP EP
Standard Package Name: CSP
Mounting: Surface Mount
Package Height: 0.73
Package Length: 3
Package Width: 3
PCB changed: 8
Lead Shape: No Lead
Вес, г: 0.36
Основные характеристики стабилизатора ADP2370ACPZ-3.3-R7 : ADP2370ACPZ-3.3-R7, Понижающий импульсный стабилизатор с малым потребляемым током, 3.3В, 0.8А, 1.2МГц [LFCSP_WD-8] Импульсные регуляторы напряжения 800mA Buck 3.3Vout