Датчик тока ACS713ELCTR-30A-T Датчик тока ACS713ELCTR-30A-T
ACS713ELCTR-30A-T, Датчик тока
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
датчики
Технические характеристики
Датчик тока ACS713ELCTR-30A-T
Технические характеристики:
EU RoHS: Compliant with Exemption
ECCN (US): EAR99
Part Status: NRND
HTS: 8542.39.00.01
Module/IC Classification: IC
Sensing Current Type: DC
Maximum Sensing Current (A): 30
Maximum Output Voltage (V): 8
Minimum Operating Supply Voltage (V): 4.5
Typical Operating Supply Voltage (V): 5
Maximum Operating Supply Voltage (V): 5.5
Sensitivity (mV/A): 133
Minimum Operating Temperature (°C): -40
Maximum Operating Temperature (°C): 85
Packaging: Tape and Reel
Pin Count: 8
Supplier Package: SOIC N
Standard Package Name: SOP
Mounting: Surface Mount
Package Height: 1.5(Max)
Package Length: 4.9
Package Width: 3.9
PCB changed: 8
Lead Shape: Gull-wing
Вес, г: 0.25
На сайте zapadpribor.com можно найти и другие датчики тока и множество похожих изделий.
Основные характеристики датчика тока ACS713ELCTR-30A-T : ACS713ELCTR-30A-T, Датчик токаHALL EFFECT CURRENT SENSOR; Hall Effect Type: Linear; Current, Output: 10mA; Bandwidth: 80kHz; Voltage, Supply Min: 4.5V; Voltage, Supply Max: 5V; Termination Type: SMD; Case Style: 8-SOIC; Pins, No. of: 8; Temperature, Operating Range: -40°C to +85°C Пиковый измеряемый ток 30 А