Диод 5KP48A-TP Диод 5KP48A-TP
4.9 63
5KP48A-TP
диоды
Диод  5KP48A-TP  фотография 1.
Технические характеристики
Диод 5KP48A-TP
Полное название: 5KP48A-TP.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : 5KP ->
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Package / Case : R6, Axial
Power - Peak Pulse : 5000W (5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : R-6
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Video File : Micro Commercial Components Corporate Video
Voltage - Breakdown (Min) : 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 77.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 48V
EU RoHS : Compliant with Exemption
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8541.10.00.80
Package Length : 9.1(Max)
Mounting : Through Hole
PCB changed : 2
Lead Shape : Through Hole
Diameter : 9.1(Max)
Configuration : Single
Direction Type : Uni-Directional
Number of Elements per Chip : 1
Minimum Breakdown Voltage (V) : 53.3
Maximum Clamping Voltage (V) : 77.4
Maximum Reverse Stand-Off Voltage (V) : 48
Maximum Peak Pulse Current (A) : 65
Maximum Reverse Leakage Current (uA) : 10
Test Current (mA) : 5
Peak Pulse Power Dissipation (W) : 5000
Minimum Operating Temperature (°C) : -55
Maximum Operating Temperature (°C) : 175
Standard Package Name : Case R-6
Packaging : Tape and Reel
Supplier Package : Case R-6
Pin Count : 2
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию диоды , а также много подобного оборудования.
 5KP48A-TP - Диод - фотография.
Основные характеристики диода 5KP48A-TP : 5KP48A-TPCircuit Protection/ TVS - Diodes77.4V Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole R-6