Резистор переменный 534B1503JC (50К) Резистор переменный 534B1503JC (50К)
534B1503JC (50К)
резисторы
Технические характеристики
Технические характеристики:
Actuator Diameter : 0.2497"" (6.34mm)
Actuator Length : 0.812"" (20.63mm)
Actuator Type : Slotted
Adjustment Type : User Defined
Built in Switch : None
Bushing Thread : 3/8-32
ECCN : EAR99
HTSUS : 8533.31.0000
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Panel Mount
Number of Gangs : 1
Number of Turns : 10
Package : Bulk
Power (Watts) : 2W
Resistance (Ohms) : 50k
Resistive Material : Wirewound
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Rotation : 3600В°
Size - Body : Round - 0.875"" Dia x 0.750"" H (22.22mm x 19.05mm
Taper : Linear
Temperature Coefficient : 20ppm/В°C
Termination Style : Solder Lug
Tolerance : В±5%
Вес, г : 28.8
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие резисторы переменные и похожие изделия.
Основные характеристики резистора переменного 534B1503JC (50К) : 534B1503JC (50К)Потенциометр для линейного монтажа на панель, 50 кОм, 1 шт., 10 шт., Проволочный наконечник Kierros, 2 Вт