Разъем 51761-10002406AALF Разъем 51761-10002406AALF
51761-10002406AALF, BACKPLANE CONNECTOR, RECEPTACLE, 30 POSITION
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
разъемы, адаптеры
Разъем 51761-10002406AALF фотография 1.
Технические характеристики
Разъем 51761-10002406AALF
Технические характеристики:
Количество рядов: 4ряд(-ов)
Количество контактов: 30контакт(-ов)
Шаг контактов: 2мм
Тип Электрического Разъема: Receptacle (Посмотреть сопутствующие разъемы)
Материал Контакта: Copper Alloy
Покрытие Контакта: Gold Plated Contacts
Тип Оконцовки Контакта: Through Hole
Шаг Ряда: 2мм
Линейка Продукции: FCI PwrBlade Series
Card Edge / Backplane Connector Type: Backplane
Base Product Number: 51761 ->
Color: Black
Connector Style: Blade Power
Connector Type: Receptacle, Female Sockets and Blade Sockets
Contact Finish: Gold or Gold, GXTв„ў
Contact Finish Thickness: 30.0Вµin (0.76Вµm)
Contact Layout, Typical: 24 Signal, 6 Power
ECCN: EAR99
Features: Board Lock, Guide Pin
HTSUS: 8536.69.4040
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Moisture Sensitivity Level (MSL)***1 (Unlimited)
Mounting Type: Board Edge, Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 30
Number of Positions Loaded: All
Number of Rows: 4
Operating Temperature***-20В°C ~ 105В°C
Package: Tray
Pitch: 0.100"" (2.54mm)