Диод 15KPA30CATA Диод 15KPA30CATA
4.9 63
15KPA30CATA
диоды
Диод  15KPA30CATA  фотография.
Технические характеристики
Диод 15KPA30CATA
Полное название: 15KPA30CATA.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Bidirectional Channels : 1
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 297.8A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Package / Case : P600, Axial
Power - Peak Pulse : 15000W (15kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : 15KPA ->
Supplier Device Package : P600
Type : Zener
Voltage - Breakdown (Min) : 33.51V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 50.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 30V
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие диоды и похожее приборы.
Основные характеристики диода 15KPA30CATA : 15KPA30CATACircuit Protection/ TVS - Diodes50.7V Clamp 297.8A Ipp Tvs Diode Through Hole P600