Диод 1.5KE30A-E3/73 Диод 1.5KE30A-E3/73
4.9 63
1.5KE30A-E3/73
диоды
Технические характеристики
Диод 1.5KE30A-E3/73
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : 1.5KE30 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 36.2A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Package / Case : DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : TransZorbВ® ->
Supplier Device Package : 1.5KE
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 41.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 25.6V
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные диоды и похожее оборудование.
Основные характеристики диода 1.5KE30A-E3/73 : 1.5KE30A-E3/73Circuit Protection/ TVS - Diodes41.4V Clamp 36.2A Ipp Tvs Diode Through Hole 1.5KE