Диод 1.5KE10A-TP Диод 1.5KE10A-TP
4.9 63
1.5KE10A-TP
диоды
Диод  1.5KE10A-TP  фотография.
Технические характеристики
Диод 1.5KE10A-TP
Полное название: 1.5KE10A-TP.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : 1.5KE10 ->
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55В°C ~ 175В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Package / Case : DO-201AE, Axial
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : DO-201AE
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Video File : Micro Commercial Components Corporate Video
Voltage - Breakdown (Min) : 9.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 14.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 8.55V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие диоды и похожие изделия.
Основные характеристики диода 1.5KE10A-TP : 1.5KE10A-TPCircuit Protection/ TVS - Diodes14.5V Clamp Ipp Tvs Diode Through Hole DO-201AE