Транзистор ZXTN25100DZTA Транзистор ZXTN25100DZTA
ZXTN25100DZTA
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор ZXTN25100DZTA
Технические характеристики:
Base Product Number : ZXTN25100D ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 2.5A
Current - Collector Cutoff (Max) : 50nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 300 @ 10mA, 2V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 175MHz
HTSUS : 8541.29.0075
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : TO-243AA
Power - Max : 2.4W
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : SOT-89-3
Transistor Type : NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 345mV @ 250mA, 2.5A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 100V
Collector-Emitter Breakdown Voltage : 100V
Maximum DC Collector Current : 2.5A
Pd - Power Dissipation : 2.4W
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие транзисторы и похожее приборы.
Основные характеристики транзистора ZXTN25100DZTA : ZXTN25100DZTADiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - SingleБиполярный (BJT) транзистор NPN 100V 2.5A 175MHz 2.4W Surface Mount SOT-89-3