Транзистор XP0421100L Транзистор XP0421100L
XP0421100L
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор XP0421100L
Полное название: XP0421100L.
Технические характеристики:
Current - Collector (Ic) (Max) : 100mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 500nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 35 @ 5mA, 10V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 150MHz
HTSUS : 8541.29.0095
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max : 150mW
Resistor - Base (R1) : 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) : 10kOhms
Supplier Device Package : SMINI6-G1
Transistor Type : 2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 250mV @ 300ВµA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50V
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие транзисторы и похожее приборы.
Основные характеристики транзистора XP0421100L : XP0421100LDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays, Pre-BiasedБиполярный транзистор с предварительным смещением (BJT) 2 NPN - с предварительным смещением (двойной) 50 В 100 мА 150 МГц 150 мВт поверхностный монтаж SMINI6-G1