Диод Шоттки VS-STPS40L40CW-N3 Диод Шоттки VS-STPS40L40CW-N3
VS-STPS40L40CW-N3
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Технические характеристики
Диод Шоттки VS-STPS40L40CW-N3
Технические характеристики:
Категория продукта : Диоды и выпрямители Шоттки
Подкатегория : Diodes Rectifiers
Размер фабричной упаковки : 500
Технология : Si
Тип продукта : Schottky Diodes Rectifiers
Торговая марка : Vishay Semiconductors
Base Product Number : STPS40 ->
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) : 40A
Current - Reverse Leakage @ Vr : 800ВµA @ 40V
Diode Configuration : 1 Pair Common Cathode
Diode Type : Schottky
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature - Junction : -55В°C ~ 150В°C
Package : Tube
Package / Case : TO-247-3
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Speed : Fast Recovery = 200mA (Io)
Supplier Device Package : TO-247AC
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 40V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 590mV @ 40A