Трансформатор VPM240-20800 Трансформатор VPM240-20800
VPM240-20800
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
трансформаторы
Технические характеристики
Трансформатор VPM240-20800
Полное название: VPM240-20800.
Технические характеристики:
Center Tap: No
Current - Output (Max): Parallel 41.6A, Series 20.8A
ECCN: EAR99
Height - Seated (Max): 140.00mm
HTSUS: 8504.32.0000
Moisture Sensitivity Level (MSL): Not Applicable
Mounting Type: Chassis Mount
Package: Bulk
Power - Max: 5000VA
Primary Winding(s): Dual, Multiple Taps
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Secondary Winding(s): Dual
Series: Toroidal Medical, VPM ->
Size / Dimension: 277.00mm Dia
Termination Style: Wire Leads
Type: Toroidal
Voltage - Isolation: 4000Vrms
Voltage - Primary: 208V, 240V
Voltage - Secondary (Full Load): Parallel 120V, Series 240V