Разъем T4062213004-001
Технические характеристики:
- Plug/Socket: Вилка, гнездо;
- Voltage Rating: 30,0 В;
- Размер разъема: M8 x M8;
- Contact Material: Медь;
- Brand: TE Connectivity;
- Pole Format: 4P;
- Contact Gender: Внутренний, наружный;
- Степень защиты: IP67;
- Housing Material: Нейлон;
- Contact Plating: Золотой;
- Termination Method: Обжим;
- Номинальный ток: 3.0A;
- Mounting Type: Монтаж на кабель;
- Number Of Contacts: 4;
- Ориентация корпуса: Прямой угол, прямой;
- 1st Connector Gender: Male Pins;
- 1st Connector Mounting Type: Free Hanging (In-Line);
- 1st Connector Number of Positions: 4;
- 1st Connector Number of Positions Loaded: All;
- 1st Connector Orientation: A;
- 1st Connector Shell Size - Insert: M8;
- 1st Connector Type: Receptacle, Right Angle;
- 2nd Connector Gender: Female Sockets;
- 2nd Connector Mounting Type: Free Hanging (In-Line);
- 2nd Connector Number of Positions: 4;
- 2nd Connector Number of Positions Loaded: All;
- 2nd Connector Orientation: A;
- 2nd Connector Shell Size - Insert: M8;
- 2nd Connector Type: Plug;
- Assembly Configuration: Standard;
- Base Product Number: T40622 ->;
- Cable Material: Polyvinyl Chloride (PVC);
- Cable Type: Round;
- Color: Black;
- ECCN: EAR99;
- HTSUS: 8544.42.9090;
- Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof;
- Length: 1.64' (500.00mm);
- Moisture Sensitivity Level (MSL)***Not Applicable;
- Package: Bag;
- RoHS Status: RoHS Compliant;
- Series: M8 ->;
- Shielding: Shielded;
- Usage: Industrial Environments;
- Вес, г: 5
Также на сайте zapadpribor.com в наличии другие разъемы и похожее приборы.
Основные характеристики разъема T4062213004-001 : M8 x M8 Cable Mount Connector. Разъемы Круглые разъемы Промышленные круглые соединителиCable Assembly 1.64' (500.00mm).