Диод Шоттки STPS10150CFP Диод Шоттки STPS10150CFP
STPS10150CFP
диоды
Диод Шоттки  STPS10150CFP  фотография 1.
Технические характеристики
Диод Шоттки STPS10150CFP
Полное название: STPS10150CFP.
Технические характеристики:
Package : Tube
Package / Case : TO-220-3 Full Pack
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Speed : Fast Recovery = 200mA (Io)
Supplier Device Package : TO-220FP
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 150V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 920mV @ 5A
If - Forward Current : 5A
Peak Reverse Voltage : 150V
Vf - Forward Voltage : 920mV @ 5A