Разъем SPPC-HK-LS-N-BU-C-120-OS Разъем SPPC-HK-LS-N-BU-C-120-OS
разъемы, адаптеры
Разъем SPPC-HK-LS-N-BU-C-120-OS фотография.
Технические характеристики
Полное название данного разъёма: SPPC-HK-LS-N-BU-C-120-OS, SPPC-HK Series, IP2X, IP67 Blue Cable Mount 1P Industrial Power Socket, Rated At 400A, 1.25 kV.
Технические характеристики:
- Plug/Socket: Гнездо;
- Gender: Гнездо;
- Voltage Rating: 1.25 kV;
- Cable CSA: 95 120mm²;
- Brand: Radiall;
- Pole Format: 1P;
- Minimum Operating Temperature***-30°C;
- Maximum Operating Temperature***+120°C;
- IP Rating: IP2X, IP67;
- Termination Method: Обжатие;
- Colour: Синий;
- Current Rating: 400A;