Микросхема SN74LV125ARGYR Микросхема SN74LV125ARGYR
SN74LV125ARGYR
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема SN74LV125ARGYR
Технические характеристики:
Base Product Number: 74LV125 ->
Current - Output High, Low: 16mA, 16mA
ECCN: EAR99
HTSUS: 8542.39.0001
Logic Type: Buffer, Non-Inverting
Moisture Sensitivity Level (MSL): 2 (1 Year)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits per Element: 1
Number of Elements: 4
Operating Temperature: -40В°C ~ 125В°C (TA)
Output Type: 3-State
Package: Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case: 14-VFQFN Exposed Pad
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Series: 74LV ->
Supplier Device Package: 14-VQFN (3.5x3.5)
Voltage - Supply: 2V ~ 5.5V