Микросхема SN74HCS125PWR Микросхема SN74HCS125PWR
SN74HCS125PWR
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема SN74HCS125PWR
Технические характеристики:
Base Product Number: 74HCS125 ->
Current - Output High, Low: 7.8mA, 7.8mA
ECCN: EAR99
HTSUS: 8542.39.0001
Input Type: Schmitt Trigger
Logic Type: Buffer, Non-Inverting
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Bits per Element: 1
Number of Elements: 4
Operating Temperature: -40В°C ~ 125В°C (TA)
Output Type: 3-State
Package: Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case: 14-TSSOP (0.173"", 4.40mm Width)
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Series: 74HCS ->
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Voltage - Supply: 2V ~ 6V