Диод SMBJ15D-M3/I Диод SMBJ15D-M3/I
4.9 63
SMBJ15D-M3/I
диоды
Технические характеристики
Диод SMBJ15D-M3/I
Полное название: SMBJ15D-M3/I.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMBJ15 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 25A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse : 600W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : TransZorbВ® ->
Supplier Device Package : DO-214AA (SMBJ)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 17V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 24V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 15V
Iпи - пиковый импульсный ток : 25 A
Pd - рассеивание мощности : 1 W
Pppm - пиковое рассеивание мощности : 600 W
Vf - прямое напряжение : 3.5 V