Диод SMAJ78A-13-F Диод SMAJ78A-13-F
4.9 63
SMAJ78A-13-F, Диод защитный, 400Вт, 86,7-95,8В, 2,2А, однонаправленный, SMA
диоды
Диод SMAJ78A-13-F фотография 1.
Технические характеристики
Диод SMAJ78A-13-F
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 3.2A
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Cut Tape (CT)
Package / Case : DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse : 400W
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Affected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : SMA
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 126V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 78V
Breakdown Voltage : 86.7V
Clamping Voltage : 126V
Peak Pulse Current : 2.2A
Polarity : Unidirectional
Working Voltage : 78V
Вес, г : 0.07
Основные характеристики диода SMAJ78A-13-F : SMAJ78A-13-F, Диод защитный, 400Вт, 86,7-95,8В, 2,2А, однонаправленный, SMA Полупроводники/ Диоды/ Диоды защитные/ Диоды защитные SMD/ Диоды transil SMD однонаправленные126V Clamp 3.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA