Диод Шоттки SDM40E20LC-7 Диод Шоттки SDM40E20LC-7
SDM40E20LC-7
диоды
Диод Шоттки SDM40E20LC-7 фотография 1.
Технические характеристики
Диод Шоттки SDM40E20LC-7
Полное название: SDM40E20LC-7.
Технические характеристики:
If - Forward Current : 400mA
Peak Reverse Voltage : 20V
Vf - Forward Voltage : 310mV @ 100mA
EU RoHS : Compliant
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8541.10.00.80
Package Length : 2.9
Package Height : 0.98
Package Width : 1.3
PCB changed : 3
Mounting : Surface Mount
Lead Shape : Gull-wing
Type : Schottky Diode
Maximum DC Reverse Voltage (V) : 20
Configuration : Dual Common Cathode
Peak Reverse Repetitive Voltage (V) : 20
Maximum Continuous Forward Current (A) : 0.4
Peak Non-Repetitive Surge Current (A) : 2
Peak Forward Voltage (V) : 0.43@0.5A
Peak Reverse Current (uA) : 250
Maximum Junction Ambient Thermal Resistance : 444°C/W(Typ)