Диод Шоттки RB558VAM150TR Диод Шоттки RB558VAM150TR
RB558VAM150TR, 150V 500mA, SiC Schottky Diode, 2-Pin SOD-323HE
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод Шоттки RB558VAM150TR фотография.
Технические характеристики
Диод Шоттки RB558VAM150TR
Технические характеристики:
Diode Configuration : Одинарный
Number of Elements per Chip : 1
Brand : ROHM
Package Type : SOD-323HE
Maximum Continuous Forward Current : 500mA
Тип монтажа : Поверхностный монтаж
Число контактов : 2
Пиковый неповторяющийся прямой ток перегрузки : 3A
Тип диода : SiC Schottky
Peak Reverse Repetitive Voltage : 150V
Base Product Number : RB558 ->
Current - Average Rectified (Io) : 500mA
Current - Reverse Leakage @ Vr : 500nA @ 150V
Diode Type : Schottky
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0070
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature - Junction : 150В°C (Max)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : 2-SMD, Flat Lead
REACH Status : REACH Unaffected
Series : *
Speed : Fast Recovery = 200mA (Io)
Supplier Device Package : TUMD2M
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 150V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 950mV @ 500mA
Вес, г : 0.03
Также на сайте zapadpribor.com представлено разные диоды Шоттки и похожее оборудование.
Основные характеристики диода Шоттки RB558VAM150TR : RB558VAM150TR, 150V 500mA, SiC Schottky Diode, 2-Pin SOD-323HESemiconductorsDiode Schottky 150V 500mA Surface Mount TUMD2M