Разъем PXMBNI12RPF03APCM16 Разъем PXMBNI12RPF03APCM16
PXM Series M12 Panel Mount Connector
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
разъемы, адаптеры
Разъем PXMBNI12RPF03APCM16 фотография 1.
Технические характеристики
Разъем PXMBNI12RPF03APCM16
Технические характеристики:
- Plug/Socket: Гнездо;
- Gender: Гнездо;
- Voltage Rating: 250 V ac/dc;
- Connector Size: M12;
- Contact Material: Фосфористая бронза;
- Coding: A;
- Brand: Bulgin;
- Mating Type: С резьбой;
- Pole Format: 3;
- Contact Gender: Гнездо;
- IP Rating: IP67;
- Housing Material: Никелированная латунь;
- Contact Plating: Золото;
- Termination Method: Печатная плата;
- Current Rating: 4A;
- Серия: Buccaneer;
- Mounting Type: Монтаж на панель;
- Number Of Contacts: 3;
- Body Orientation: Прямой;
- Shell Size: 12мм;
- Категория продукта: Кабели для датчиков / Кабели для приводов;
- Кодирование: A Coded;
- Номинальное напряжение: 250 VAC/VDC;
- Номинальный ток: 4 A;
- Подкатегория: Cable Assemblies;
- Размер фабричной упаковки: 25;
- Тип продукта: Sensor Cables / Actuator Cables;
- Тип разъёма: Female;
- Упаковка: Bulk;
- Applications: Industrial, Instrumentation, Medical;
- Color: Silver;
- Connector Type: Plug, Female Sockets;
- Contact Finish - Mating: Gold;
- Current Rating (Amps)***4A;
- ECCN: EAR99;
- Fastening Type: Threaded;
- HTSUS: 8536.69.4020;
- Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof;
- Moisture Sensitivity Level (MSL)***Not Applicable;
- Mounting Feature: Bulkhead - Front Side Nut;
- Number of Positions: 3;
- Operating Temperature***-25В°C ~ 80В°C;