Разъем PT06E-14-18S Разъем PT06E-14-18S
4.9 63
PT06E-14-18S
разъемы, адаптеры
Разъем PT06E-14-18S фотография 1.
Технические характеристики
Разъем PT06E-14-18S
Технические характеристики:
Applications: Aerospace, Industrial, Instrumentation, Mass Trans
Backshell Material, Plating: Aluminum, Olive Drab Cadmium
Base Product Number: PT06E ->
Color: Olive Drab
Connector Type: Plug, Female Sockets
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Material: Copper Alloy
ECCN: EAR99
Fastening Type: Bayonet Lock
Features: Backshell, Coupling Nut
HTSUS: 8536.69.4020
Ingress Protection: Environment Sealed
Insert Material: Neoprene
Moisture Sensitivity Level (MSL)***1 (Unlimited)
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 18
Operating Temperature***-55В°C ~ 125В°C
Orientation: N (Normal)
Package: Bulk
RoHS Status: RoHS non-compliant
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Shell Material: Aluminum
Shell Size - Insert: 14-18
Shielding: Unshielded
Termination: Solder Cup
RoHS: N
Вид монтажа: Cable
Вид сопряжения: Bayonet
Другие названия товара №***71-148614-18S
Категория продукта: Круговой мил / технические характеристики соединит
Количество позиций: 18 Position
Материал корпуса: Aluminum Alloy
Номинальное напряжение: 600 V
Номинальный ток: 7.5 A