Транзистор PHPT610030NPKX Транзистор PHPT610030NPKX
PHPT610030NPKX
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор PHPT610030NPKX
Технические характеристики:
Base Product Number : PHPT610030 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 3A
Current - Collector Cutoff (Max) : 100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 80 @ 1A, 10V
ECCN : EAR99
Frequency - Transition : 140MHz, 125MHz
HTSUS : 8541.29.0095
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : 175В°C (TJ)
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : SOT-1205, 8-LFPAK56
Power - Max : 1.25W
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : LFPAK56D
Transistor Type : NPN, PNP
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 330mV @ 300mA, 3A / 110mV @ 50mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 100V
Maximum Collector Emitter Saturation Voltage : 330 mV
Maximum Operating Temperature : +175 °C
Maximum Operating Frequency : 140 MHz
Number of Elements per Chip : 2
Length : 5.3мм
Maximum Collector Base Voltage : 100 V
Brand : Nexperia
Maximum Collector Emitter Voltage : 100 V
Package Type : LFPAK56D, SOT1205
Maximum Power Dissipation : 25 Вт
Minimum Operating Temperature : -55 °C
Width : 4.7мм
Maximum DC Collector Current : 3 A
Высота : 1.05мм
Pin Count : 8
Dimensions : 5.3 x 4.7 x 1.05mm
Maximum Emitter Base Voltage : 7 В
Automotive Standard : AEC-Q101
Minimum DC Current Gain : 10
Максимальное напряжение насыщения коллектор-эмиттер : 330 мВ
Максимальная рабочая температура : +175 °C
Количество элементов на ИС : 2
Максимальное напряжение коллектор-база : 100 В
Тип корпуса : LFPAK56D, SOT1205
Максимальное рассеяние мощности : 25 Вт
Тип монтажа : Поверхностный монтаж
Максимальный пост. ток коллектора : 3 A
Число контактов : 8
Размеры : 5.3 x 4.7 x 1.05мм
Основные характеристики транзистора PHPT610030NPKX : PHPT610030NPKXDiscrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - ArraysБиполярный (BJT) транзисторный массив NPN, PNP 100 В, 3 А, 140 МГц, 125 МГц, 1,25 Вт, поверхностный монтаж LFPAK56D