Транзистор NSS12100XV6T1G Транзистор NSS12100XV6T1G
NSS12100XV6T1G, Транзистор специального назначения SOT563
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Транзистор NSS12100XV6T1G фотография.
Технические характеристики
Транзистор NSS12100XV6T1G
Технические характеристики:
EU RoHS : Compliant
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
HTS : 8541.29.00.95
Type : PNP
Product Category : Bipolar Small Signal
Configuration : Single Quad Collector
Number of Elements per Chip : 1
Maximum Collector Base Voltage (V) : 12
Maximum Collector-Emitter Voltage (V) : 12
Maximum Emitter Base Voltage (V) : 5
Maximum Base Emitter Saturation Voltage (V) : 1.15@0.01A@1A
Maximum Collector-Emitter Saturation Voltage (V) : 0.44@0.1A@1A|0.225@0.05A@0.5A|0.1@0.002A@0.1A|0.06@0.01A@0.1A|0.04@0.005A@0.05A
Maximum DC Collector Current (A) : 1
Maximum Collector Cut-Off Current (nA) : 100
Minimum DC Current Gain : 100@500mA@2V|90@1A@2V|200@10mA@2V
Maximum Power Dissipation (mW) : 500
Minimum Operating Temperature (°C) : -55
Maximum Operating Temperature (°C) : 150
Packaging : Tape and Reel
Automotive : Yes
Standard Package Name : SOT
Pin Count : 6
Supplier Package : SOT-563
Military : No
Mounting : Surface Mount
Package Height : 0.55
Package Length : 1.6
Package Width : 1.2
PCB changed : 6
Lead Shape : Flat
Collector-Emitter Breakdown Voltage : 12V
Maximum DC Collector Current : 1A
Pd - Power Dissipation : 500mW