Диод Шоттки MSS1P4-M3/89A Диод Шоттки MSS1P4-M3/89A
MSS1P4-M3/89A
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
диоды
Диод Шоттки MSS1P4-M3/89A фотография 1.
Технические характеристики
Диод Шоттки MSS1P4-M3/89A
Технические характеристики:
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : DO-219AD
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Series : eSMPВ® ->
Speed : Fast Recovery = 200mA (Io)
Supplier Device Package : MicroSMP (DO-219AD)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) : 40V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 550mV @ 1A
Brand : Vishay Semiconductors
Configuration : Single
Factory Pack Quantity : 4500
Height : 0.73 mm
If - Forward Current : 1 A
Ifsm - Forward Surge Current : 25 A
Ir - Reverse Current : 200 uA
Length : 2.3 mm
Manufacturer : Vishay
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Mounting Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Packaging : Cut Tape or Reel
Product : Schottky Rectifiers
Product Category : Schottky Diodes & Rectifiers
Product Type : Schottky Diodes & Rectifiers
Subcategory : Diodes & Rectifiers
Technology : Si
Termination Style : Solder Pad
Tradename : eSMP
Type : Surface Mount Schottky Barrier Rectifier
Unit Weight : 0.000212 oz
Vf - Forward Voltage : 0.55 V
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage : 40 V
Width : 1.4 mm
Также на сайте zapadpribor.com представлено другие диоды Шоттки и похожее оборудование.
Основные характеристики диода Шоттки MSS1P4-M3/89A : MSS1P4-M3/89AКорпус DO219AD, Схема включения диодов одиночный, Максимальное обратное напряжение диода 40 В, Прямой ток диода (средний) 1 А, Прямое падение напряжения 550 мВ, Особенности Шоттки