Диод MSMCG7.5A Диод MSMCG7.5A
4.9 63
MSMCG7.5A
диоды
Диод  MSMCG7.5A  фотография.
Технические характеристики
Диод MSMCG7.5A
Полное название: MSMCG7.5A.
Технические характеристики:
Applications : General Purpose
Base Product Number : SMCG7.5 ->
Current - Peak Pulse (10/1000Вµs) : 116.3A
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.10.0080
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 150В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : DO-215AB, SMC Gull Wing
Power - Peak Pulse : 1500W (1.5kW)
Power Line Protection : No
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500 ->
Supplier Device Package : SMCG (DO-215AB)
Type : Zener
Unidirectional Channels : 1
Voltage - Breakdown (Min) : 8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp : 12.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) : 7.5V
На сайте zapadpribor.com также представлены другие диоды и похожие изделия.
 MSMCG7.5A - Диод - фотография.
Основные характеристики диода MSMCG7.5A : MSMCG7.5ACircuit Protection/ TVS - DiodesЗажим 12,9 В, 116,3 А, Ipp Tvs, диод для поверхностного монтажа, SMCG (DO-215AB)