Микросхема MCP19125-E/MQ Микросхема MCP19125-E/MQ
MCP19125-E/MQ
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема MCP19125-E/MQ
Технические характеристики:
Base Product Number: MCP19125 ->
Clock Sync: Yes
Control Features: Dead Time Control, Frequency Control, Ramp, Soft S
ECCN: EAR99
Frequency - Switching: 31.25kHz ~ 2MHz
Function: Step-Up/Step-Down
HTSUS: 8542.39.0001
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 125В°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Output Phases: 2
Output Type: PWM Signal
Package: Tube
Package / Case: 28-VFQFN Exposed Pad
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Serial Interfaces: IВІC
Series: Automotive, AEC-Q100 ->
Supplier Device Package: 28-QFN (5x5)
Synchronous Rectifier: Yes
Topology: Boost, Cuk, Flyback, SEPIC
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 4.75V ~ 5.5V