Микросхема LM43603PWP Микросхема LM43603PWP
LM43603PWP, Conv DC-DC 3.5V to 36V Synchronous Step Down Single-Out 1V to 28V 3A 16-Pin HTSSOP EP Tube
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
микросхемы
Микросхема LM43603PWP фотография.
Технические характеристики
Микросхема LM43603PWP
Технические характеристики:
Base Product Number: LM43603 ->
Current - Output: 3A
ECCN: EAR99
Frequency - Switching: 200kHz ~ 2.2MHz
Function: Step-Down
HTSUS: 8542.39.0001
Moisture Sensitivity Level (MSL): 2 (1 Year)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 125В°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Output Type: Adjustable
Package: Tube
Package / Case: 16-PowerTSSOP (0.173"", 4.40mm Width)
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Series: SIMPLE SWITCHERВ® ->
Supplier Device Package: 16-HTSSOP
Synchronous Rectifier: Yes
Topology: Buck
Video File: Wide VIN Power Design with LMZ3 SIMPLE SWITCHER Po
Voltage - Input (Max): 36V
Voltage - Input (Min): 3.5V
Voltage - Output (Max): 28V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие микросхемы и похожие приборы.
Основные характеристики микросхемы LM43603PWP : LM43603PWP, Conv DC-DC 3.5V to 36V Synchronous Step Down Single-Out 1V to 28V 3A 16-Pin HTSSOP EP Tube Понижающий импульсный стабилизатор IC Положительный регулируемый выход 1V 1 3A 16-PowerTSSOP (0,173 дюйма, ширина 4,40 мм)