Микросхема LM2598T-3.3/NOPB Микросхема LM2598T-3.3/NOPB
LM2598T-3.3/NOPB
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема LM2598T-3.3/NOPB
Технические характеристики:
Base Product Number: LM2598 ->
Current - Output: 1A
ECCN: EAR99
Frequency - Switching: 150kHz
Function: Step-Down
HTSUS: 8542.39.0001
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Through Hole
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 125В°C (TJ)
Package: Tube
Package / Case: TO-220-7 (Formed Leads)
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Series: SIMPLE SWITCHERВ® ->
Supplier Device Package: TO-220-7
Synchronous Rectifier: No
Topology: Buck
Video File: Wide VIN Power Design with LMZ3 SIMPLE SWITCHER Po
Voltage - Input (Max): 40V
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Основные характеристики микросхемы LM2598T-3.3/NOPB : LM2598T-3.3/NOPBIntegrated Circuits (ICs)PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching RegulatorsПонижающий импульсный стабилизатор IC Положительный фиксированный выход 3.3V 1 1A TO-220-7 (сформированные выводы)