Микросхема LM2598S-12/NOPB Микросхема LM2598S-12/NOPB
LM2598S-12/NOPB
микросхемы
Технические характеристики
Микросхема LM2598S-12/NOPB
Технические характеристики:
Base Product Number: LM2598 ->
Current - Output: 1A
ECCN: EAR99
Frequency - Switching: 150kHz
Function: Step-Down
HTSUS: 8542.39.0001
Moisture Sensitivity Level (MSL): 3 (168 Hours)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Operating Temperature: -40В°C ~ 125В°C (TJ)
Package: Tube
Package / Case: TO-263-8, DВІPak (7 Leads + Tab), TO-263CA
REACH Status: REACH Affected
RoHS Status: RoHS non-compliant
Series: SIMPLE SWITCHERВ® ->
Supplier Device Package: DDPAK/TO-263-7
Synchronous Rectifier: No
Topology: Buck
Video File: Wide VIN Power Design with LMZ3 SIMPLE SWITCHER Po
Voltage - Input (Max): 40V
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 12V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие микросхемы и похожие приборы.
Основные характеристики микросхемы LM2598S-12/NOPB : LM2598S-12/NOPBIntegrated Circuits (ICs)PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching RegulatorsBuck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 1A TO-263-8, DВІPak (7 Leads + Tab), TO-263CA