Разъем LF13WBP-11P Разъем LF13WBP-11P
4.9 63
LF13WBP-11P
разъемы, адаптеры
Разъем LF13WBP-11P фотография.
Технические характеристики
Разъем LF13WBP-11P
- Количество позиций: 11 Position;
- Номинальное напряжение: 125 VAC / 30 VAC, 42 VDC;
- Номинальный ток: 10 A, 2 A;
- Параметры IP: IP67;
- Подкатегория: Circular Connectors;
- Покрытие контакта: Gold;
- Покрытие оболочки: Nickel;
- Продукт: Connectors;
- Размер оболочки: 13;
- Размер фабричной упаковки: 1;
- Серия: LF;
- Тип выводов: Solder;
- Тип продукта: Standard Circular Connector;
- Упаковка: Tray;
- Форма оболочки: Plug;
- Applications: Industrial, Telecommunications;
- Backshell Material, Plating: Zinc Alloy, Nickel;
- Color: Brown, Silver;
- Connector Type: Plug, Male Pins;
- Contact Finish - Mating: Gold;
- Contact Finish Thickness - Mating: 8.00Вµin (0.203Вµm);
- Contact Material: Copper Alloy;
- Current Rating (Amps)***2A, 10A;
- ECCN: EAR99;
- Fastening Type: Bayonet Lock;
- Features: Backshell, Clamp, Coupling Nut, Strain Relief;
- HTSUS: 8536.69.4020;
- Ingress Protection: IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof;
- Insert Material: Polyphenylene Sulfide (PPS);
- Material Flammability Rating: UL94 V-0;
- Moisture Sensitivity Level (MSL)***1 (Unlimited);
- Mounting Type: Free Hanging (In-Line);
- Number of Positions: 11;
- Operating Temperature***-25В°C ~ 85В°C;