Транзистор JANTX2N5237 Транзистор JANTX2N5237
JANTX2N5237
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Технические характеристики
Транзистор JANTX2N5237
Полное название: JANTX2N5237.
Технические характеристики:
Base Product Number : 2N5237 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 10A
Current - Collector Cutoff (Max) : 10ВµA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 40 @ 5A, 5V
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.29.0095
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Through Hole
Notification : QPL or Military Specs are for reference only. Part
Operating Temperature : -65В°C ~ 200В°C (TJ)
Package : Bulk
Package / Case : TO-205AA, TO-5-3 Metal Can
Power - Max : 1W
REACH Status : REACH Unaffected
RoHS Status : RoHS non-compliant
Series : Military, MIL-PRF-19500/394 ->
Supplier Device Package : TO-5
Transistor Type : NPN
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 2.5V @ 1A, 10A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 120V
Также на сайте zapadpribor.com представлены другие транзисторы и похожие изделия.
Основные характеристики транзистора JANTX2N5237 : JANTX2N5237Discrete Semiconductor Products/ Transistors - Bipolar (BJT) - SingleБиполярный (BJT) транзистор NPN 120V 10A 1W Through Hole TO-5