Транзистор IMD10AMT1G Транзистор IMD10AMT1G
IMD10AMT1G, Trans Digital BJT NPN/PNP 50V 500mA 285mW 6-Pin SC-74R T/R
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
транзисторы
Транзистор IMD10AMT1G фотография 1.
Технические характеристики
Транзистор IMD10AMT1G
Технические характеристики:
EU RoHS : Compliant
ECCN (US) : EAR99
Part Status : Active
Type : PNP|NPN
Configuration : Dual
Maximum Collector-Emitter Voltage (V) : 50
Maximum Continuous DC Collector Current (mA) : 500
Minimum DC Current Gain : 68@100mA@5V@PNP|100@1mA@5V@NPN
Typical Input Resistor (kOhm) : 13(Max)@NPN|0.13(Max)@PNP
Typical Resistor Ratio : 0.012(Max)@PNP
Maximum Collector-Emitter Saturation Voltage (V) : 0.3@1mA@100mA
Maximum Power Dissipation (mW) : 285
Minimum Operating Temperature (°C) : -55
Maximum Operating Temperature (°C) : 150
Packaging : Tape and Reel
Automotive : No
Standard Package Name : SOT-457
Pin Count : 6
Supplier Package : SC-74R
Military : No
Mounting : Surface Mount
Package Height : 0.94
Package Length : 3
Package Width : 1.5
PCB changed : 6
Base Product Number : IMD10 ->
Current - Collector (Ic) (Max) : 500mA
Current - Collector Cutoff (Max) : 500nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 100 @ 1mA, 5V / 68 @ 100mA, 5V
ECCN : EAR99
HTSUS : 8541.21.0095
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-ReelВ®
Package / Case : SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Power - Max : 285mW
REACH Status : REACH Unaffected
Resistor - Base (R1) : 13kOhms, 130Ohms
Resistor - Emitter Base (R2) : 10kOhms
RoHS Status : ROHS3 Compliant
Supplier Device Package : SC-74R
Transistor Type : 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 300mV @ 1mA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50V
Cайт zapadpribor.com предлагает вашему вниманию транзисторы , а также много подобного оборудования.
Основные характеристики транзистора IMD10AMT1G : IMD10AMT1G, Trans Digital BJT NPN/PNP 50V 500mA 285mW 6-Pin SC-74R T/RБиполярный транзистор с предварительным смещением (BJT) 1 NPN, 1 PNP - с предварительным смещением (двойной) 50 В 500 мА 285 мВт SC-74R для поверхностного монтажа