Dip-переключатель FR01FR10P-S Dip-переключатель FR01FR10P-S
FR01FR10P-S, Switch DIP N.O./N.C. SP10T 10 Flush Screwdriver 0.1A 5VDC PC Pins 1000Cycles Thru-Hole Tube
Радиокомпоненты и радиодетали
импортные радиодетали
переключатели
Dip-переключатель FR01FR10P-S фотография.
Технические характеристики
Dip-переключатель FR01FR10P-S
Основные технические характеристики на FR01FR10P-S Dip-переключатель.
Технические характеристики:
Actuator Level: Flush, Recessed
Actuator Type: Rotary for Tool
Body Material: Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
California Prop 65: Warning Information
Circuit: BCD
Contact Finish: Gold
Contact Material: Copper Alloy
Current Rating (Amps): 100mA
ECCN: EAR99
Electrical Life: 10,000 Steps
Height Above Board: 0.150"" (3.81mm)
HTSUS: 8536.50.9065
Length: 0.393"" (10.00mm)
Mechanical Life: 10,000 Steps
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 10
Operating Temperature: -25В°C ~ 85В°C
Package: Tube
Pitch: 0.100"" (2.54mm), Full
REACH Status: REACH Unaffected
RoHS Status: ROHS3 Compliant
Series: FR01 ->
Termination Style: PC Pin
Voltage Rating: 5VDC
Washable: No
На сайте zapadpribor.com также представлены другие Dip-переключатели и похожие изделия.
Основные характеристики Dip-переключателя FR01FR10P-S: FR01FR10P-S, Switch DIP N.O./N.C. SP10T 10 Flush Screwdriver 0.1A 5VDC PC Pins 1000Cycles Thru-Hole TubeElectromechanical > Switches > DIPDip-переключатель BCD, 10 позиций, поворотное отверстие со сквозным отверстием для привода инструмента, 100 мА, 5 В постоянного тока