Разъем FGG.2T.319.CLAC85Z Разъем FGG.2T.319.CLAC85Z
2T Series Cable Mount Connector
разъемы, адаптеры
Разъем FGG.2T.319.CLAC85Z фотография 1.
Технические характеристики
Разъем FGG.2T.319.CLAC85Z
Технические характеристики:
- Plug/Socket: Штекер;
- Voltage Rating: 30 В перем. тока, 42 В пост. тока;
- Connector Size: Стандарт;
- Contact Material: Латунь;
- Brand: Lemo;
- Mating Type: Задвижной/выдвижной;
- Pole Format: 19P;
- Contact Gender: Вилка;
- IP Rating: IP66, IP68;
- Housing Material: Латунь с покрытием из хрома;
- Contact Plating: Никель;
- Termination Method: Припой;
- Current Rating: 6.5A;
- Серия: 2T;
- Mounting Type: Монтаж на кабель;
- Number Of Contacts: 19;
- Body Orientation: Прямой;
- Категория продукта: Цилиндрические защелкивающиеся разъемы;
- Подкатегория: Circular Connectors;
- Тип продукта: Circular Push Pull Connectors;
- Упаковка: Tray;
- Backshell Material, Plating: Brass, Chrome;
- Cable Opening: 0.319"" ~ 0.335"" (8.10mm ~ 8.50mm);
- California Prop 65: Warning Information;
- Color: Silver;
- Connector Type: Plug, Male Pins;
- Contact Finish - Mating: Gold;
- Contact Finish Thickness - Mating: 39.4Вµin (1.00Вµm);
- Current Rating (Amps)***5A;
- ECCN: EAR99;
- Fastening Type: Push-Pull;
- Features: Backshell;
- HTSUS: 8536.69.4020;
- Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproo;
- Insert Material: Polyetheretherketone (PEEK);
- Material Flammability Rating: UL94 V-0;
- Moisture Sensitivity Level (MSL)***1 (Unlimited);
- Number of Positions: 19;
- Operating Temperature***-55В°C ~ 200В°C;