Разъем FGG.1K.310.CLAC65Z Разъем FGG.1K.310.CLAC65Z
FGG.1K.310.CLAC65Z
разъемы, адаптеры
Технические характеристики
Разъем FGG.1K.310.CLAC65Z
Технические характеристики:
Backshell Material, Plating: Brass, Chrome
Cable Opening: 0.240"" ~ 0.256"" (6.10mm ~ 6.50mm)
California Prop 65: Warning Information
Color: Silver
Connector Type: Plug, Male Pins
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: 39.4Вµin (1.00Вµm)
Contact Material: Brass
Current Rating (Amps)***2.5A
ECCN: EAR99
Fastening Type: Push-Pull
Features: Backshell
HTSUS: 8536.69.4020
Ingress Protection: IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproo
Insert Material: Polyetheretherketone (PEEK)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Moisture Sensitivity Level (MSL)***Not Applicable
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 10
Operating Temperature***-55В°C ~ 200В°C